«Варта порядку» разом з національною поліцією «відпрацювала» наркопритони. ФОТО

Охорона громадського порядку, щоденні патрулювання,боротьба зі злочинністю і це далеко не весь перелік, чим займаються учасники громадського формування «Варта порядку». Сьогодні в рамках спільного відпрацювання полісмени і вартівці побували у найбільш «гарячих» точках, де «тусуються» наркомани.

«Зустріти наркоманів можна і вдень і вночі, попри всі наші намагання, це ганебне явище не можна зупинити. Як не прикро, але любителів «курнути» або «ширутись» найбільше серед молоді», – розповідає дільничний інспектор Луцького главку Руслан Семчук.

Отож після короткого інструктажу беремось до справи. Найперше обстежуємо територію поблизу центрального парку. І чого тут тільки не зустрінеш: безліч використаних шприців, готові «бульбулятори», залишки викурених наркотичних речовин. Спіймати «на гарячому» нікого не вдалося. То ж як слід «прочесавши» парк їдемо далі.

Наступною нашою зупинкою є можливий «наркопритон» на вулиці Глушець. У будівлі зруйнованій пожежею, «лігво» облаштували представники ромської національності. «Господарів» вдома не застали.

«Доволі часто виїжджаємо сюди на виклики. Ці «жителі» після тяжкого трудодня люблять хильнути зайвого, а потім влаштовують між собою розбірки, доводиться втихомирювати», – розповідає нам старший вартовий Михайло Савчук.

Справді, серед безлічі молоху ми бачимо нашвидкоруч облаштоване ліжко, стіл, якийсь посуд, одяг. Стражі порядку розповідають, що жителі цього будинку активно займаються «заготівлею» металу та макулатури, не виключені крадіжки та грабежі, тому доводиться частенько навідуватись сюди.

Далі рухаємось на вулицю Дубнівську, де за словами полісменів завжди «гаряче». По дорозі зустрічаємо наших «клієнтів» з якимись сумками та мішками. Вони відразу запевняють, що не робили нічого протизаконного. Все ж дільничні інспектори записують дані цих підозрілих осіб і  ми рухаємо далі.

В місцях, на які нам вказують стражі порядку теж повно всякого добра – нашвидкуруч зроблені засоби для куріння наркотичних речовин, шприци, пляшки, ампули…

Останнім відпрацьовуємо «квадрат» поблизу знаменитого «слоника». Під мостом теж можна побачити результати нещодавнього візиту любителів «духмяного зілля». Також поряд облаштовані спеціальні «лежанки», бо ж, як запевняють полісмени, після вживання наркотичних речовин ці «весельчаки» стараються не «світитися».

Правоохоронці розповідають, що це тільки «левова частина» тих місць, де можуть бути потенційні наркомани. І поки ми ввечері разом з дітками гуляємо на перший погляд безпечним та спокійним містом, працівники поліції разом із членами громадського формування «Варта порядку» роблять все для того, аби наше місто дійсно було таким, а наші діти випадково не наткнулись на використаний шприц кинутий поблизу дитячого майданчика, тим самим отримавши хворобу, з якою доведеться боротися все життя.