Військово-партіотичне виховання молоді – пріоритет у роботі «Варти порядку».ФОТО

Громадське формування «Варта порядку» успішно продовжує серію занять серед школярів та молоді, які, вони зможуть використати опинившись в критичній ситуації. Одним словом, на уроці Захисту Вітчизни школярі перейшли від теорії до практичних занять. На запрошення дирекції вартівці вже вдруге побували в НВК №24 м. Луцька.

Про військові дії, правила поводження зі зброєю, історію виникнення окремих видів озброєння школярам розповів ветеран війни в Афганістані Олександр Луцака.

Тактична медицина – це спеціальний підрозділ медицини, що включає в себе дії з надання домедичної допомоги військовослужбовцям під час бойових дій у зонах активного конфлікту та їх евакуація в безпечну зону. Тому, вона починається не з лікаря, а з солдата. Необхідно навчити кожного бійця рятувати своє життя і життя свого побратима у випадку поранення.

«На жаль, коли наша країна перебуває в умовах війни, спеціальні навики у сфері тактичної медицини не завадять нікому. Вміння надавати першу домедичну допомогу – дуже актуально саме сьогодні», – розповідає інструктор із питань надання домедичної допомоги, член ГФ «Варта порядку» Сергій Захарчук, який свого часу пройшов спеціальні курси у «Госпітальєрів».

Як захистити себе коли ти став жертвою нападу грабіжника чи злодія відтепер знають і вихованці навчально-виховного комплексу №24. Насамперед, учасникам розповіли про психологію самооборони, та інші теоретичні знання, які важливі для самозахисту. Практична частина ж включала в себе навчання бойових прийомів, котрі потрібно застосовувати у разі небезпечної ситуації, щоб захистити себе.

«Якщо наші заняття стануть в нагоді молодому поколінню та допоможуть зберегти здоров’я або ж життя, то все це відбувалось не даремне», – заявив наприкінці зустрічі Олександр Луцака.