У луцькій гімназії люди зі зброєю. ФОТО

Серед пріоритетних напрямків роботи громадського формування «Варта порядку» військово-патріотичне виховання молоді. Сьогодні, коли країна знаходиться в умовах війни, молоде покоління повинно бути не тільки патріотично налаштоване, але й мати основні навики володіння зброєю, адже, на жаль, це реалії сьогодення.

Днями у гімназії №4 ім. Модеста Левицького побували представники громадського формування «Варта порядку» Володимир Коробко та Олександр Луцака, прихопивши із собою все необхідне, аби урок із Захисту Вітчизни став надзвичайно цікавим.

Варто зауважити, що Володимир Коробко і Олександр Луцака, справжні бойові офіцери, яким свого часу довелося «понюхати пороху» в Афганістані, тому про війну та зброю вони знають не з чуток.

Під час заняття діти із захопленням слухали розповідь вартівців про ведення бойових дій, навики самозахисту, надання першої медичної допомоги при пораненнях.

«Війна – це саме брудне діло, яким тільки можна займатися. Бажаю кожному з вас, щоб зброю в руки ви брали тільки для селфі», – такими словами розпочає заняття Олександр Луцака.

Ще більше захоплення у дітей викликала практична частина занятття. Школярі із захопленням приміряли на себе бронежилети, каски, змогли потримати в руках автомат чи гвинтівку. Представники громадського формування «Варта порядку» провели справжній майстер-клас зі збору та розбору автомата, розповіли про правила поводження зі зброєю та основне правило в умовах бойових дій: «Тримай порох сухим, а зброю чистою».

«Дуже добре, що в нас в Луцьку є такі громадські формування, які приділяють особливу увагу військово-патріотичному вихованню молоді. Під час сьогоднішнього заняття діти дізнались про те, про що не пишуть ні в одному підручнику», – поділилась враженнями організатор дійства, вчитель гімназії Ірина Царук.

На завершення домовились про ще одну зустріч, яка матиме більш практичний характер. Під час наступного заняття гімназисти зможуть побачити тактику ведення бою, евакуацію поранених та багато іншого, що повинен знати майбутній український офіцер.