За кожною картиною є людина, боєць АТО, а за кожним солдатом є історія…

12278895_1010093165722355_1932372480242556320_nВиставка картин «Я захищав свій світ»  проходить в рамках проекту арт терапевтичної реабілітації «ART Постріл». За кожною картиною є людина, боєць АТО, а за кожним солдатом є історія, і ця історія зображена в картинах, на іконах.
Арт терапія – це насамперед зміна стану свідомості, розкриття позитивного спектру емоцій та запасних внутрішніх ресурсів, зняття блоків і вивільнення з почуття підвищеної тривожності.
Малювання з емоційним задоволенням, контакт з фарбами та предметами дозволяє людині розслабитись та зібратися з думками.  Відволікаючись від буденних справ, тривог, очікувань, просто малюючи, як маленька дитина, учасники терапіі отримують те, що є найціннішим: радість та духовне піднесення.

Нещодавно завершилася виставка картин «Я захищав свій світ», в рамках якої волинські бійці виставляли свої картини та ікони. Музей волинської ікони закупив 12 сакральних картин 11 авторів. Серед робіт є ікони, інкрустовані кулями та гільзами.

Представили картини у Музеї волинської ікони у понеділок, 28 листопада. Картини закупили в рамках Регіональної програми розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини в області на 2016-2020 роки.

Боєць 51-ої бригади, вартівець Андрій Соломін розповів, що музей придбав дві його картини. Одна з них присвячена святому Іллі, якого вважають покровителем десантників.

«Перед тим, як почалася війна, я служив в аеромобільних військах. І днем цих військ вважають день святого Іллі. Безпосередньо він являється покровителем повітряно-десантних військ. Я у своїй картині поєднав два часи. Намалював святого Іллю та бійців повітряно-десантних військ, які вискакують з його колісниці», – розповів Андрій.

 

Хлопцю, попри свій молодий вік вже довелося побачити  всі жахіття війни, побувати в найгарячіших точках на Сході України. Та попри все, він залишається завжди усміхненим та позитивно настроєним… і продовжує творити, малювати ікони, які займають гідне місце на виставках в Україні та поза її межами.