Герої не вмирають. Шануємо живих та пам’ятаймо про мертвих. ФОТО. ВІДЕО

У Луцьку вшанували пам’ять Героїв, які віддали своє життя за мир та назалежність України у жорстокій війні з агресором. Пам’ятний захід організувала ГС «Спілка воїнів АТО Волині».

Військові дії на Сході України приносили горе і смуток і у волинські родини, проводячи в останню дорогу найкращих земляків. Минає вже третій рік, коли волинський край сколихнула звістка, яка написала нову трагічну сторінку в історії області і всієї країни – 22 травня 2014 року ворог посеред ночі жорстоко розстріляв 10 блокпост українських військовослужбовців 51-ої бригади під Волновахою у Донецькій області. Тоді Волинь поклала на вівтар злощасної війни життя аж вісімнадцятьох хлопців. Тож сьогодні, 21 травня, сотні волинян прийшли вкотре вшанувати їх подвиг.

З самого ранку Театральний майдан заповнили люди у військовій формі, з орденами та медалями, з сумом в очах, але посмішкою на обличчі, адже вони завжди раді бачити один одного, бо поговорити є про що.

Урочистості розпочалися Волинському академічному обласному музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка із перегляду фільму «10-й блокпост», який нікого не залишив байдужим, адже це перший гомін війни, перші хлопці, які поверталися додому лежачи в труні. Опісля розпочаася церемонія нагородження Героїв, адже вони повинні знати, що про їх пам’ятають, що цінують кожного із них.  Представники влади, духовенства, громадськості, а також побратими урочисто поклали квіти до пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – загинули за єдність України».

Згодом колона пам’ять  під музику військового оркестру рушила громадською ходою із Театрального майдану проспектом Волі до Київського майдану.

На Київському майдані учасники ходи поклали квіти до пам’ятного знака «Борцям за волю та незалежність України». Звідти ж поїхали до місця останнього спочинку Героїв – Алеї почесних поховань у Гаразджі.

Приєдналися до ходи пам’яті і члени громадського формування «Варта порядку», яка об’єднала у своїх рядах воїнів двох поколінь – афганців та атовців.

«Для нас вони всі герої. Ми ніколи не ділитимемо їх на «своїх» і «чужих». Вісімдесят відсотків членів громадського формування «Варта порядку» ветерани війни, чи то афганської, чи то жорстокої війни на Сході України» , – зауважив голова ГФ «Варта порядку», ветеран війни в Афганістані Олександр Тиводар.