Григоренко не зміг пояснити, чому назвав ветеранів війни “тітушками”.ВІДЕО

Заступник Луцького міського голови Сергій Григоренко під час брифінгу заступників Луцького міського голови 28 лютого назвав представників громадського формування “Варта порядку”, серед яких воїни-афганці, бійці та ветерани АТО, тітушками. Водночас у офіційному коментарі на сайті міської ради він наголосив, ще мав на увазі «людей, яких використовують ті чи інші політичні сили для здобуття влади у незаконний спосіб для тиску на своїх політичних опонентів чи громадськість», – повідомляє ІА Волинські новини.

Григоренко заявив, що під час сесії на автостоянці Луцької міської ради нібито стояли автобуси з представниками «Варти порядку». Як пізніше розповіли у ГФ, один бус дійсно міг бути біля міськради, але лишень в рамках робочого маршруту. Учасники «Варти порядку» в день запланованого проведення 20-ї чергової сесії, яка так і не відбулася, спільно з поліцієюпатрулювали місто.

Зауважимо, громадське формування налічує понад тисячу членів та тісно співпрацює з міською радою та Нацполіцією.

Також Григоренко мав запитанння до того, що на засіданні сесії перебував прес-секретар ГФ «Варта порядку» Олександр Волянюк, який, до слова, є головою Громадської ради при Волинській облдержадміністрації.

У день конфлікту журналісти звернулися за коментарем до Сергія Григоренка, проте він зіслався на зайнятість та відправив журналістів робити письмові запити.

Згодом посадовець усе ж дав роз’яснення щодо своїх висловлювань – на сайті міськради.

«Під словом «тітушки» я мав на увазі народну назву людей, яких використовують ті чи інші політичні сили для здобуття влади у незаконний спосіб, для тиску на своїх політичних опонентів чи громадськість. Я говорив про тітушок як про суспільне явище, маючи на увазі неприпустимість його використання у цивілізованому світі. Засуджую використання спортсменів, силовиків чи учасників будь-яких громадських формувань для тиску.

Це висловлювання не прозвучало на адресу членів «Варти порядку», адже багато з них дійсно брали участь у бойових діях у зоні АТО та в Афганістані і сьогодні виконують хорошу громадську роботу», – висловився Сергій Григоренко.

Водночас чиновник уявив себе медіаекспертом та закликав журналістів: «особливо прискіпливо варто відноситися до інформації, яку подає ІА Волинські Новини», – наголосив Григоренко, якого інформація видання, вочевидь, не влаштовує.

Нагадаємо, заступник міського голови Сергій Григоренко минулого року некоректно висловився про євреїв, вдаючись до антисемітської лексики. За це Батьківщина виключила Григоренка з лав партії.