Вони не пили шампанського під бій курантів…

IMG_0632Поки лучани їли олів’є та колядували, хлопці з громадського формування «Варта порядку» цілодобово берегли спокій міста. Вони не пили шампанського під бій курантів і не готували Святої вечері, бо були на нічному патрулюванні. Нести службу не завадив навіть собачий холод.

В період новорічно-різдвяних свят робота вартівців стає ще більш напруженою. Адже у святкові дні до Луцька приїздять чимало гостей, відповідно, стражі порядку мають бути пильнішими. Сьогодні ми пильнуємо там, де людей завжди найбільше – біля головної ялинки міста.

Перед початком патрулювання отримую короткий інструктаж з техніки безпеки і вперед. Вже в першу годину охорони громадського порядку мені стає зрозуміло, що нічого «захопливого» тут немає, адже сніг мете так, що не можна відкрити очі, а техніка на морозі зовсім відмовляється працювати. Та незважаючи ні на що вартівці продовжують «нарізати круги» в центрі міста.

«Сьогодні ж не свято, а звичайний робочий день, тому й людей значно менше. Та бувають різні випадки, то комусь потрібно ламати паркан навколо ялинки, то іграшка бачте їм сподобалась», – пояснює специфіку роботи старший групи.

Слід зауважити, що хлопці з «Варти порядку» оберігають спокій лучан без вихідних, 24 години на добу. Спати інколи і  не лягають, залежно від подій. Декому зранку на роботу, декого чекає вдома сім’я. Запитую у стражів порядку, що змушує їх не спати вночі. «Наша мотивація – міцний сон  дітей. Ми спокійні, адже знаємо тепер, що коли наші дружини повертатимуться додому, буде кому їх захистити», – відповідають у «Варті порядку».