Дмитро Потапець: «Варта порядку» робить добрі справи без зайвого піару

Дедалі більшої популярності у нашій країні набуває такий вид спорту як кікбоксинг. Зокрема, у нас на Волині щороку зростає рейтинг цього виду спорту і насамперед серед молоді, що не може не тішити. Детальнішою інформацією про кікбоксинг і про досягнення спортсменів Волині на у цьому виді спорту з нами поділився чемпіон України з кікбоксингу Дмитро Потапець. Він щойно повернувся з Харкова, де взяв участь у чемпіонаті і здобув нелегку перемогу, тим самим завоювавши золоту медаль за версією WTKA. pot2 pot3 pot4 pot5 pot6 pot7 pot8 pot9

 • Дмитре, вітаю Вас із золотою медаллю Чемпіонату України і прошу в декількох словах розповісти, що саме являє собою такий вид спорту як кікбоксинг.

– Дякую за вітання. Кікбоксинг – це синтез класичного англійського боксу і японського карате. При створенні цього виду єдиноборства відбиралося все краще, разом з тим враховувалося, що двобої проводитимуть за визначеними правилами, тому найнебезпечніші для життя прийоми були виключені.

 • Розкажіть як все починалося?

Активно займаюся спортом з самого дитинства. Спочатку були теніс, футбол та дзюдо. Та все це було не моє. Боксом  займаюся десь із шостого класу. Звичайно, як і у всіх спортсменів були невеликі перерви, бо ж то навчання, то екзамени, але врешті решт бажання стати успішним спортсменом взяло верх.

 • Коли ж кікбоксинг перестав бути для Вас просто хобі?

В 23 роки я почав займатися кікбоксингом, бо до того часу займався боксом. Позаймався буквально півроку і вирішив випробувати свої сили на чемпіонаті області. І варто сказати ця спроба виявилась успішною. На змаганнях у Ковелі я став чемпіоном області з кікбоксингу А ще через рік я вперше стаю чемпіоном України з кікбоксингу.

 • Кікбоксинг це просто захоплення чи стиль життя?

І те, і інше. Крім спорту я маю звичний спосіб життя, ходжу на роботу, додому, активно займаюсь громадською діяльністю. Але спорт залишається невід’ємною частиною мого життя.

 • Крім кікбоксингу ще займаєтесь якимись видами спорту?

Займаюсь, але це чисто для себе, як то кажуть заради «спортивної цікавості». Паралельно займаюся боксом, але це тільки для того, щоб відстояти імідж України на міжнародній арені. Приміром, два роки тому відбувалася матчева зустріч Польща-Україна, де нам вдалося гідно представити нашу державу.

 • Яким був Ваш шлях до п’єдесталу, «довгим та тернистим»?

Звичайно було не легко, адже завжди виникають різні перепони, які залежать не тільки від тебе. Зараз основна перепона для спортсмена – це бюрократія. Саме через нашу бюрократичну систему ми неодноразово не потрапляли на змагання, де могли б показати ще більші успіхи та досягнення.

 • Зрозуміло, що свої перемоги Ви навпіл ділите зі своїм тренером. З ким тренуєшся?

Мій тренер Микола Мордик – справжній професіонал своєї справи і просто хороша людина. Всіма своїми перемогами я завдячую саме йому.

 • До речі в якій ваговій категорії виступаєте?

Розпочинав з вагової категорії 70 кілограм, останні змагання проходили в категорії 85 кілограм. Надважка у перспективі (ред.. сміється)

 • Як рідні та близькі відносяться до Вашої спортивної кар’єри?

В різні періоди по різному, спочатку скептично до цього ставились, потім підтримували за настирливість, тепер переживають  за мене, адже рівень доволі серйозний, травми – це явище повсякденне.

 • Держава якось підтримує спортсменів такого рівня?

Майже ні, головне щоб не заважала. В більшості випадків доводиться звертатися до благодійників. Наші чиновники допомагають тільки на словах, та ще й люблять попіаритися на нас. А якщо щось і виділяється то це мізер.

 • Скільки кубків і медалей у власному заліку?

Якщо чесно, то не рахував, десь від 10 чи 13 медалей. Я не люблю цим хизуватися. Потрібно йти вперед і підкорювати більші вершини.

 • Знаю, що крім спорту і повсякденного життя, Ви активно займаєтесь громадською діяльністю. Зокрема входите в громадське формування «Варта порядку». Чому саме ця структура?

Відповідь на це питання у мене проста – це організація, яка варта того, щоб в ній бути. Ми чесні і відкриті, на противагу тим, хто твердить протилежне, не маючи під цими звинуваченнями жодного підґрунтя. Основним завданням нашої організації є спокій жителів нашого міста. Патрулюємо місто постійно, але не тягаємо за собою відеокамеру і не робимо на цьому піар. Робити добрі справи можна і без зайвої метушні.

 • Чи доводиться застосовувати спортивні навики під час таких патрулювань?

Буває по різному. Та ми на «Варті порядку» проходимо спеціальні навчання з тією метою, щоб вміти знешкодити злочинця або правопорушника завдавши йому найменше тілесних ушкоджень.

 • Чи не плануєте переходити з кікбоксингу в бокс і змінити на вершині слави Володимира Кличка?

(ред.. сміється). Не виключено, я був би не проти такої перспективи. Життя все розставить на свої місця.

 • Дмитре, які у Вас найближчі плани на майбутнє?

Планку ставлю дуже високо. Але до всього треба йти поступово. Обіцяю, що про мої подальші перемоги Ви дізнаєтесь першими. Будемо готуватися до міжнародного рівня

 • Що побажаєте нашим читачам, молодому поколінню, майбутнім спортсменам?

Не зупиняйтеся ні перед чим. Якщо «впали», «піднімайтеся» і йдіть далі, ось і вся спортивна філософія.